Laboratuar sonuçlarınız için tıklayınız.
HAKKIMIZDA

 HAKKIMIZDA

Türk Kızılayı Bakırköy Şubesi; Kızılayımızın köklü bir geçmişe sahip olan şubeleri arasında yer almaktadır. Kurulduğunda küçük bir poliklinik binasına sahip olan şube zaman içinde değerli yöneticilerin gayretleri ve kıymetli bağışçıların desteği ile günümüzde modern bir tıp merkezi halini almıştır. Şubemiz şuanda eski hizmet binası yıkılarak yerine değerli bağışçımız ve aynı zamanda yönetim kurulu üyemiz Ali Rıza Mete tarafından yaptırılan yeni binasında Kızılay Bakırköy Niyazi Mete Ali Rıza Mete Tıp Merkezi adı ile hizmet vermektedir. 

 Tıp merkezimizde hemen hemen tüm branşlar bulunmakta olup, biyokimya laboratuarı, radyoloji ünitesi ve gastroentoloji üniteleri de hizmet vermektedir. Bağışçılarına ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz tedavi imkanı sağlayan merkezimiz, sosyal güvenlik kurumu ile de anlaşmalı olması sayesinde sigortalı hastalara da tedavi ve ilaç raporu konularında hizmet verebilmektedir.

 Yürütülmekte olan Tıp Merkezi hizmetlerinin yanında Kızılaycılığın gereği olan diğer alanlarda da faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl eğitim öğretim dönemi boyunca maddi durumu iyi olmayan öğrencilere şube imkanları ile sağlanan burs yardımları, ramazan aylarında ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırılan gıda yardımları, her sene düzenlenen kurban kampanyaları ile toplanan bağışlardan hazırlanan kavurma paketlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gerçekleştirilen yardım faaliyetleri arasında, ilçe okullarında düzenlenen deprem ve kızılay tanıtım eğitimleri ile Kızılay Bakırköy İlk yardım eğitim merkezi olarak verdiğimiz sertifikalı ilk yardım eğitimleri eğitim faaliyetleri arasında sayılabilir. Bunun dışında şubemizde mevcut bulunan haberleşme aracımız ile olağanüstü hallerde ilgili afet bölgesine seri şekilde ulaşım sağlanmakta ve mevcut durumla ilgili tespitler yapılarak ilgili afet müdahale ve lojistik merkezleri ile irtibata geçilebilmektedir. Afet ve benzer hallerde bölgeye yardım ulaştırılması ve sonrasında yaraların sarılması için yardım kampanyalarının yürütülmesi de şubecilik faaliyetlerimiz arasında yer alır. Şubemiz aynı zamanda insan hayatı için büyük önem taşıyan kan bağışı konusunda da hizmet vermekte olup, mevcut kan istasyonumuz ve yetkili sağlık çalışanlarımızca hafta içi 09:00 – 15:00 saatleri arasında kan bağışı da kabul etmektedir.

 Şubemizin amacı tıp merkezimizde verilen sağlık hizmetlerinde her geçen gün kaliteyi arttırmak sureti ile insanlığa hizmet etmek, şubecilik hizmetlerimizde de ihtiyaç sahiplerine yardım, eğitime verilecek katkılar, afet müdahale hizmetlerimiz v.b. konularda çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürmektir. Bu çalışmalarımızda kurumuza verdikleri manevi destekleri için gönüllülerimize ve maddi desteklerini bizlerden esirgemeyen değerli bağışçılarımıza teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

  

                                                                             

 
 
 
 
  bakirkoy.kizilay.org.tr 'nin tüm kullanım hakları saklıdır. Site içerisinde bulunan hiç bir materyal izinsiz kullanılamaz.

Zeytinlik Mah. Yakut Sokak No :19 Bakırköy - İstanbul
TELEFON NO : 0 212 543 52 52  FAKS NO : 0 212 543 67 73
E-mail :bakirkoy@kizilay.org.tr